Eren’in tercihi Japonya

Geçtiğimiz sezon Konyaspor forması giyen Eren Albayrak, Jubilo Iwata’yla 2.5 yıllık sözleşme imzaladı.

Jubilo Iwata’ya imza atan 27 yaşındaki sol bek, Iniesta ve Torres gibi isimlere karşı oynamamanın onu heyecanlandırdığını dile getirdi.

“Dünya yıldızları ile karşılıklı oynamak bir futbolcuyu daha fazla motive eder. Iniesta ve Torres’e karşı oynamak çok keyifli olacak. Elimden geleni yapacağım, daha fazla çalışacağım. En iyi performansımı sergileyeceğim.”

“Önce menajerim ile görüştüler. Başta Japonya’da futbol oynama fikri beni çok heyecanlandırdı ama temkinli davranmak için bu konuyu ailemle ve tecrübesine güvendiğim insanlarla konuştum. Çok olumlu görüşler aldım. Kariyerim açısından daha hayırlı olacağını düşündüğümüz için böyle bir karar aldık. 2,5 yıllık imza attık. Japon Ligi’nde sezonun ikinci yarısı devam ediyor. 10 maç sonra sezon bitecek. Ondan sonra 2 yılım daha var.”

Albayrak: ”İstanbul ekipleriyle de görüştüm”

“Haziranın ortalarında Konyaspor ile sözleşmemi karşılıklı olarak feshettik. Anadolu kulüpleri ve İstanbul’un büyük kulüpleri ile görüşmelerimiz oldu. Hepsini oturup ailemle ve tecrübelerine güvendiğim insanlarla konuştum. En doğru kararı verdiğimi düşünüyorum. Japonya benim için çok farklı bir tecrübe olacak. Türkiye’den Japonya’ya giden ikinci oyuncu oluyorum. Daha önce İlhan Mansız gitmişti. İnşallah benim için hayırlı olur. Japonya’da ülkemi en iyi şekilde temsil ederim.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*